İç Cephe Boya Uygulaması

Brtorhers Yapı güvencesi ile yapılarınız değer kazanır.Günümüzün çoğu vaktini geçirdiğimiz evlerimiz veya iş yerlerimizi daima daha güzel görmek isteriz. Bir çok özelliği içinde barından jotun boya çeşitleri ile fak yaratan güzel yüzeyler ortaya çıkarıyoruz.

Binalarınızın özelliklerine ve sizlerin taleplerine göre en doğru boya çeşidini beraber seçelim.

Hangi İç Cephe Boyayı Tercih Etmeliyim?

Yapılarınızın iç cephe boya işleminde doğru boya seçimi son derece önemlidir. Seçeceğiniz boya çeşidi ve markası yaşadığınız alanda sizlere mutluluk verecektir.

İç Cephede kullanılacağınız boya markasını kaliteli boya markalarından tercih etmenizi öneririz. Jotun boya dünya çapında kalitesini ispatlamış boya üreticisidir.

İç Cephe Boya Çeşitleri

Selülozik Boyalar 

Selülozik boyalar yapıları gereği tiner ile inceltilen boyalardır.Bu boya çeşitleri duvar yüzeylerinde hava kanalarını kapattığı için insan yaşamının olduğu yerlerde kullanılmaz. Uygulama öncesi boyanın zemine tutunması için iyice zımpara yapılması gereklidir. Kapı pencere gibi yüzeylerde kullanılabilir.

Sentetik Boyalar

Yağlı boya olarak ta bilinen sentetik boyalar tiner ile inceltilerek kullanılan boyalardır. Sentetik boyalar dış etkenlere ( hava kirliliği, güneş ışınları, su, nem) karşı koruyucudur. Bu boya çeşitleri duvar yüzeylerinde hava kanalarını kapattığı için insan yaşamının olduğu yerlerde kullanılmaz. Uygulama öncesi boyanın zemine tutunması için iyice zımpara yapılması gereklidir.Kapı pencere gibi yüzeylerde kulanılabilir.

Plastik Boyalar ( Mat Boya)

Plastik boyalar su bazlı boyalardır.Uygulandığı zeminde mat görünüme sahiptir.Kaygan bir yapıya sahip değildr.Sık sık silinmesi durumunda renk ve doku kaybına neden olabilir.

Saten Boyalar (Yarı Mat)

Saten Boyalar uygulandıkları zeminde mat bir görüntü oluştururlar. Yüzeyleri kaygan bir yapıya sahip olduğundan silinebilir özelliktedirler. Yağlı boyalar yerine de ( kapı, pencere gibi yüzeyler) kullanılabilirler.

Su Bazlı Boyalar

Su bazlı boyalar seçtiğiniz çeşidine göre mat, yarı mat ve parlak olabilir. Mat ve yarı mat su bazlı boyalar beton yüzeylere parlak boyaları ise metal ve ahşap yüzeylere uygulanabilir.

Kokusuz, kolay silinebilir, nefes alabilir, kolay kurur ,insan sağlığına zarar vermez ,çevreci bir boya iç cephe boya çeşididir.

Boya seçiminizde en doğru kararı verebilmek için uzmanlardan bilgi alabilirsiniz.