Dış Cephe Boya Uygulamasının Önemi

Dış cephe boya uygulaması uzun vadeli düşünülmesi gereken bir konudur. Dış cephe boya uygulaması bina veya yapılarınızı uzun yıllar dış etkenlere karşı koruyacak ve binanızın görünümünü oluşturacaktır.

Bu nedenle boya seçimi ve boya uygulama hizmeti için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız vardır.

Boya profesyonelleri sizlre hangi çeşit boya seçimi yapmanız gerektiğini ve uygulama için en doğru zamanı sizlere detaylı olarak anlatacaktır.

Sizler bu aşamada en doğru kararı vererek yıllarca gönül rahatlığı ile yapılarınızı dış etkenlerden koruyacaksınız.

UNUTMAYIN BOYA SADECE GÖRÜNÜM DEĞİL KORUMADA SAĞLAR

Hangi Boyayı Tercih Etmeliyim?

Binanızın dış cephe boya işleminde doğru boya seçimi son derece önemlidir. Seçeceğiniz boya çeşidi ve markası uzun yıllar binanıza değer sağlayacak.

Kalitesiz boya ile yapılacak dış cephe boyaları uzun yıllarda sizlere ciddi zararlar getirebilir.

Dış Cephede kullanılacak boya markası olarak kaliteli boya markalarını tercih etmenizi öneririz. Jotun boya dünya çapında kalitesini ispatlamış boya üreticisidir.

Dış Cephe Boya Çeşitleri 

Grenli Dış Cephe Boya Kaplaması

Mat ve son kat grenli dış cephe boya çeşididir.

Beton ve mineral yüzeylere uygulanabilen Grenli boya çeşitleri bozuk ve hatalı yüzeylerde desen ve dekoratif amaçla uygulanabilir. Örtücü özelliği yüksektir. Uygulandığı yüzeye güçlü tutunma sağlar. Solmayan,nefes alabilen esnek yapıya sahiptirler.

Uygulama ve çeşit seçimi için uzmandan bilgi alabilirsiniz.

Akrilik Dış Cephe Boyaları 

Akrilik dış cephe boyaları su bazlı ve son kat boya çeşitlerindendir. Bu boya çeşitleri uygulandıkları yüzeye çok güçlü tutunma sağlarlar. Hava kirliliğine, güneş ışıklarına, rüzgar ve diğer sürtünmelere karşı oldukça güçlü koruma sağlar.

Akrilik dış cephe boya çeşitleri uygulandıkları yüzeyin temiz ve sağlam olması tutunmasına etki eder.

Boya uygulamasından önce macun ve asta gibi uygulamalar gerekebilir. Bu nedenle binanızda dış cephe boya çeşidi seçiminde yapılarınızın incelenmesi ve uzmandan bilgi almanız tavsiye edilir.

Silikon Esaslı Dış Cephe Boyası

Slikon esaslı dış cephe boya çeşitleri mat ve son kat dış cephe boya çeşitlerindendir.Boya yapısı özelliği içerde oluşan nemin dışarıya atılmasını sağlar.Bu nedenle bina içinde nem olmaz ve duvar yapıları kuru kalır.

Kolay uygulanabildiğinden işçiliği nispeten daha düşüktür.

Hava kirliliğine, güneş ışıklarına ve rüzgar etkilerine karşı dirençlidir. Nefes alabilen boya olduğundan ısı yalıtım tabakalarının üstüne uygulanabilir.

Uygulanacak yüzeyin temiz, kuru, ve sağlam yapıya sahip olması gerekir.

Boya seçiminizde en doğru kararı verebilmek için uzmanlardan bilgi alabilirsiniz.